وزیر آموزش و پرورش : سهم مهارت‌آموزی در سبد آموزشی دانش‌آموزان بیشتر شود‌

بطحایی در بازدید از نمایشگاه دستاوردهای کانون‌های فرهنگی و هنری گفت :باید سهم مهارت آموزی در سبد آموزش دانش‌آموزان بیشتر شود‌ .

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل معاونت پرورشی و فرهنگی، سید محمد بطحایی وزیر آموزش و آموزش و پرورش عصر امروز از نمایشگاه دستاوردهای کانون‌های فرهنگی و تربیتی که در اردوگاه شهید باهنر تهران در حال برگزاری است، بازدید کرد.

وی با حضور در تک‌تک غرفه‌ها، با دانش‌آموزان و مربیان گفت‌وگو کرد و در نهایت از کتاب‌های تألیف شده درباره انجمن‌های مدارس رونمایی کرد.

بطحایی در این بازدید اظهار کرد: بخش عمده‌ آموزش‌ها باید به توسعه و گسترش مهارت‌ها اختصاص یابد اما نقطه ضعف نظام آموزشی ما این است که سهم کمتری را به توسعه مهارت‌ها اختصاص می‌دهیم.

وی با بیان اینکه راه نجات آموزش و پرورش در توسعه مهارت‌هاست، ادامه داد: امروز بسیاری از نظام های آموزشی جهان یکی از نقاط ضعف خودشان را مهارت آموزی اعلام کردند.

وزیر آموزش و پرورش افزود: امروزه اگر بر اساس سند تحول آموزش و پرورش از تبدیل شدن آموزش سنتی به پیشرفته صحبت می‌کنیم باید سهم مهارت آموزی در سبد آموزش دانش‌آموزان بیشتر شود‌.

وی با بیان اینکه مدرسه باید پایگاه اجتماعی مهارت‌ آموزی شود، ادامه داد: سهم عمده‌ای از  آموزش‌ها باید به آموزش‌های مهارتی اختصاص یابد.

بطحایی به فعالیت کانون‌های فرهنگی و تربیتی اشاره کرد و گفت: کانون‌های فرهنگی و تربیتی تلاش‌های زیادی انجام دادند اما هنوز جایگاه خود را پیدا نکردند.

وی تصریح کرد: باید بخش عمده از منابع امکانات و تجهیزات به سمت فعالیت های کانونی اختصاص یابد و بخشی از فضای آموزشی در مدرسه منتقل به کانون‌‌ها شود و در این راستا موانعی که برای توسعه کانون‌ها وجود دارد باید برطرف کنیم.

بطحایی خطاب به مدیران کانون‌ها تاکید کرد: تا زمانیکه کانون در یک فضای در بسته و جدای از مدرسه باشد حتما با مشکل مواجه خواهد شد و باید رفت و آمد کانون و مدرسه ییشتر شود و انشالله در آینده بیشتر شاهد نقش کانون‌ها در آموزش و پرورش باشیم. امیدوارم به زودی با کمک شما شاهد گسترش مهارت‌آموزی در نظام آموزش و پرورش و مدرسه باشیم.

رونمایی از ۱۶ کتاب تالیف شده از سوی مدیران کانون‌های فرهنگی تربیتی کشور

در ادامه این بازدید وزیر آموزش و پرورش بر یادمان شهدا حضور یافت و از تعداد ۱۶ کتاب تالیف شده از سوی مدیران کانون‌های فرهنگی تربیتی کشور رونمایی کرد.

تعداد ۲۲ کتاب از سوی کانون‌های فرهنگی تربیتی سراسر کشور تالیف شده است که وزیر آموزش و پرورش امروز از ۱۶ کتاب این مجموعه رونمایی کرد.

یک نظر بگذارید