مجموعه 24 جلدي تاريخ امام حسين (ع) رونمایی شد

مرجع عاليقدر شيعه حضرت آيت‌الله العظمي مكارم شيرازي تاليف موسوعه الامام‌الحسين (عليه‌السلام) را  اقدامي بسيار ارزشمند و فوق وظايف و برنامه هاي رسمي آموزش و پرورش توصيف كرد.

به گزارش مركز اطلاع‌رساني و روابط‌عمومي وزارت آموزش و پرورش، مرجع عاليقدر شيعه حضرت آيت‌الله العظمي مكارم شيرازي در مراسم رونمايي از مجموعه 24 جلدي تاريخ امام حسين (عليه‌السلام) «موسوعه‌الامام‌الحسين» صبح امروز در مدرسه اميرالمومنين (عليه‌السلام) با اعلام اينكه حواث تاريخي براساس طبيعت خود با گذشت زمان كمرنگ و فراموش مي‌شوند، اظهار كرد: حواث بسياري اعم از جنگ‌هاي جهاني با بيش از سي ميليون كشته و ويراني‌هاي بسيار با گذشت زمان فراموش شده است و نسل‌هاي جديد تنها در كتاب‌هاي تاريخ نامي از آنها را مي‌خوانند.

وي فرسودگي و فراموشي را يكي از ويژگي‌هاي عالم ماده دانست و افزود: برخي حوادث بر خلاف اين قوانين با گذشت زمان گسترده‌تر مي‌شوند كه دليل آن ارتباط با ذات خداوند است زيرا خداوند ابدي است و هر چه با او پيوند داشته باشد، جاودانه خواهد شد.

آيت‌الله العظمي مكارم شيرازي با اشاره به اينكه هم اكنون بيش از 15 ميليون نفر با پاي پياده در روز اربعين عازم كربلا مي‌شوند، تصريح كرد: امام حسين‌ عليه‌السلام هر چه داشت در روز عاشورا در طبق اخلاص تقديم خداوند كرد و خداوند نيز حادثه كربلا را جاودانه ساخت.

اين مرجع عاليقدر شيعه با اعلام اينكه سياست‌مداران غربي اعلام كردند تا زماني ايرانيان روز عاشورا را گرامي‌ مي‌دارند، شكست‌ناپذير هستند تاكيد كرد: تاليف اين موسوعه يكي از عوامل فزوني امواج عاشورا است و براي اين امر 26 سال زحمات بسياري كشيده شده است.

وي با اشاره به اينكه اين موسوعه منبعي مهم براي تمام محققان خواهد بود، ادامه داد: بايد تحليل‌گران براساس اين مجموعه غني تحليل‌هاي جديدي از واقعه كربلا صورت دهند و نتايج اين قيام را از لابه‌لاي برگ‌هاي تاريخ بدست آورند.

آيت‌الله مكارم شيرازي با تاكيد بر اينكه در دو سطح فشرده‌تر موسوعه‌الامام‌الحسين عليه‌السلام بايد تاليف شود، خاطرنشان كرد: بايد محققان اين كتب به همراه محققان ديگر باز هم تحقيقات خود را ادامه داده تا نتايج جديد‌تري را بدست آورند.

یک نظر بگذارید