درخشش دانش آموزان هنرستان غیردولتی بلدالامین ناحیه 2 کرمان در مسابقات جهانی مخترعین

امیرحسین عاقبتی ، محمد نگارستانی ومحمد غلامعلی پورازهنرستان غیردولتی جامع بلدالامین  با شرکت درهشتمین دوره از مسابقات اختراعات بین المللی در کشور کره جنوبی شهر سئول با ارائه طرح موتورمینی جت ، موفق به کسب مدال نقره دراین دوره از مسابقات گردیدند.

به گزارش خبرگزاری پانا،حمید صیادی زاده کارشناس مسئول مدارس غیر دولتی آموزش و پرورش ناحیه 2 کرمان در گفت و گو با خبرنگار پانا اظهار داشت:امیرحسین عاقبتی ، محمد نگارستانی ومحمد غلامعلی پورازهنرستان غیردولتی جامع بلدالامین  با شرکت درهشتمین دوره از مسابقات اختراعات بین المللی در کشور کره جنوبی شهر سئول با ارائه طرح موتورمینی جت ، موفق به کسب مدال نقره دراین دوره از مسابقات گردیدند.

 صیادی زاده در ادامه افزود هنرستان غیر دولتی بلدالامین ناحیه دو افتخارات زیادی به ارمغان آورده است از جمله این افتخارات  می توان به شرکت محمد منتظر باطرح سنگ شناسی دیجیتال و دستگاه نیم اتوماتیک پالینو مورس در مسابقات بین المللی کشور آلمان وکسب مدال برتر و دیپلم افتخار توسط این دانش آموز و همچنین شرکت محمد حسین ابارقی در مسابقات آسیایی کشور مالزی و کسب مدال نقره در بخش دومیدانی  اشاره کرد

کارشناس مسئول مدارس غیردولتی آموزش وپرورش ناحیه 2 کرمان درپایان گفت:  با توجه به اینکه دانش آموزان مدارس غیر دولتی آموزش و پرورش ناحیه 2 کرمان در رشته های مختلف رتبه های متعدد در سطوح  بین المللی ،کشوری واستانی کسب نموده اند در صدد هستیم طی مراسمی با حضور مسئولین استانی از این دانش آموزان تقدیر به عمل آوریم.

 مرتضی رشید پور کارشناس مسئول روابط عمومی آموزش و پرورش ناحیه 2 نیز در گفتگو با خبرنگار پانا اذعان داشت: موتور ارائه شده توسط دانش آموزان آموزش و پرورش ناحیه 2 کرمان در مسابقات جهانی مخترعین  برای اولین بار بصورت پژوهشی درکشور ایران ساخته شده است ، تفاوت اصلی این موتور با نمونه های خارجی آن تعداد کمپرسورهای کمتر ، قابلیت استفاده از سه سوخت (بنزین سوپر، بنزین 10درصدky   وگاز CNG  ) وطراحی متفاوت آن می باشد. سرعت این موتور 27000 دور در دقیقه می باشد که عمده ترین موارد استفاده ی آن درپهبادهای اطلاعاتی واسکوترهای نظامی است .

 لازم به ذکر مسولین آموزش و پرورش ناحیه 2 کرمان  صبح امروز طی مراسمی که درمحل سالن کنفرانس این اداره برگزار شد از این دانش آموزان تقدیر  به عمل آوردند.

یک نظر بگذارید