برگزاری شانزدهمين جشنواره بين‌المللي قصه‌گويي

شانزدهمين جشنواره بين‌المللي قصه‌گويي ايران با محوريت قهرمانان ايراني و متون كهن برگزار مي‌شود.

به گزارش مركز اطلاع رساني وروابط عمومي وزارت آموزش وپرورش به نقل از كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان، اين جشنواره با انتشار فراخوان علاقه‌مندان به اين هنر ارزشمند را به شركت در اين رويداد فرهنگي دعوت كرده است .

جشنواره‌ي امسال بر اساس فراخوان منتشر شده از سوي مديريت هماهنگي استان‌هاي كانون، با سه محور موضوعي: “آزاد” با تاكيد بر اهداف تربيتي و پرورش فكر حول محورهاي مختلف ديني، تربيتي، آموزه‌هاي اخلاقي و هويت ملّي، “قهرمانان ايراني” با تاكيد بر انتخاب فرازهايي از زندگي يكي از اين قهرمانان به عنوان الگويي مناسب براي كودكان و نوجوانان و “متون كهن” با هدف بازنويسي و بازآفريني از چند منبع مشخص و معتبر ( مرزبان نامه، كليله و دمنه و منطق الطير) برگزار مي‌شود.

بر اساس اين گزارش قرار است مرحله مقدماتي جشنواره از 20 آبان ماه در مناطق آغاز و مرحله‌ي نهايي شانزدهمين جشنواره بين‌المللي قصه‌گويي طي روزهاي 28 بهمن تا 1 اسفند برگزار شود اما پيش از آن مرحله منطقه‌اي در 4 منطقه‌ي كشور طي روزهاي 10 تا 18 دي و مرحله استاني در 31 استان كشور طي روزهاي 25 تا 30 آذر برگزار خواهد شد.

همچنين فراخوان كامل مقررات شركت در جشنواره از طريق سايت خبري كانون به نشاني www.kanoonnews.ir در اختيار علاقه‌مندان قرار گرفته است.

یک نظر بگذارید