برگزاری جشنواره سراسری حمایت از کالای ایرانی ویژه فرهنگیان و دانش‌آموزان سراسر استان کرمان

رئیس اداره فرهنگی هنری، اردوها و فضاهای پرورشی آموزش و پرورش استان کرمان از برگزاری جشنواره سراسری حمایت از کالای ایرانی ویژه دانش آموزان و فرهنگیان سراسر استان خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمان، حسین غفاری در گفتگو با واحد خبر اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمان با اعلام این خبر افزود: در راستای تحقق شعار سال حمایت از کالای ایرانی در سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و از مطالبات رهبر معظم انقلاب است، جشنواره فرهنگی هنری حمایت از کالای ایرانی به میزبانی استان یزد و مشارکت دانش آموزان و فرهنگیان سراسر استان در قالب رشته های فرهنگی و هنری برگزار می شود.

وی افزود: این جشنواره در رشته های سرود همگانی، فیلم، پادکست، خوشنویسی، نستعلیق، عکاسی، نقاشیخط، نقاشی، پوستر، شعر و داستان کودک و نوجوان برای فرهنگیان و دانش آموزان سراسر استان برگزار می شود.

غفاری اظهار داشت: برای تحقق شعار سال و با هدف فرهنگ‌سازی در خصوص مصرف و حمایت از کالای ایرانی و با استفاده از ظرفیت‌های موجود این جشنواره برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه مجری برنامه در سطح شهرستان ها کانون های فرهنگی تربیتی میباشند و اطلاع رسانی و جذب دانش آموزان و معلمان از طریق کانون های فرهنگی تربیتی انجام خواهد شد، تصریح کرد: مدیران محترم مدارس سراسر استان زمینه و فضای لازم را برای اطلاع رسانی و تبلیغات و حضور دانش آموزان و فرهنگیان در این جشنواره فراهم نمایند به گونه‌ای که بتوانند از امکانات و تجهیزات مدارس مدرسه استفاده کنند.

رئیس اداره فرهنگی هنری، اردوها و فضاهای پرورشی آموزش و پرورش استان کرمان با بیان اینکه مدیران کانونهای فرهنگی تربیتی و همچنین شوراهای دانش آموزی فعال در این حوزه نیز در هر شهرستان و منطقه از سوی ستاد برگزاری جشنواره که بیشترین ثبت نام را در جشنواره داشته باشند و مورد تقدیر قرار خواهند گرفت، افزود: ضوابط اختصاصی مورد نیاز هر رشته و همچنین ملاک های داوری هر رشته از طریق سایت جشنواره به نشانی: ‌ kalairani97.ir اطلاع رسانی می گردد و علاقمندان می توانند به سایت جشنواره مراجعه کنند.

منبع خبر:روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمان

یک نظر بگذارید