ارايه‌ي دست‌آوردهاي كانون در نمايشگاه يك‌صدمين سفر رياست جمهوري

دست‌آوردهاي ملي و بين‌المللي كانون پرورش فكري كودكان ونوجوانان در نمايشگاه يك‌صدمين سفر استاني رياست جمهوري در مشهد مقدس ارايه شده است.

به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش به نقل از كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان ، غرفه‌ي 500 متري كانون در اين نمايشگاه گزارشي از موفقيت‌ها ودست‌آورد‌هاي ملي و بين‌المللي كانون را در معرض ديد بازديدكنندگان قرار داده است و در عين حال برگزاري كارگاه‌هاي هنري و فرهنگي با استفاده از ميني‌بوس‌هاي سيار روستايي – كه از محل مصوبات دور دوم رياست جمهوري به استان خراسان رضوي راه اندازي شده – فضايي مفرح براي بازديد كنندگان به ويژه كودكان نوجوانان ايجاد كرده و آنها را با فعاليت هاي كانون آشنا مي‌سازد.

در همين حال مجموعه‌اي از آثار برتر بين‌المللي كانون با همكاري وزارت آموزش و پرورش نيز در اين نمايشگاه ارايه شده است.

همچنين از ديگر برنامه‌هاي كانون دراين نمايشگاه كه از21 تا 25 ارديبهشت‌ماه هم‌زمان با يك‌صدمين سفر استاني هيات دولت داير است مي‌توان به برپايي نمايشگاه محصولات كانون به ويژه نمايش 27 رمان نوجوان امروز و اجراي نمايش هفت‌خان رستم به مناسبت گرامي‌داشت سال‌روز فردوسي اشاره كرد.

گفتني است همزمان با سفر هيات دولت به استان خراسان رضوي دو مركز فرهنگي و هنري در شهر مشهد مقدس با نام‌هاي شهيد مرادي مقدم وشهيد مهاجر قوچاني با حضور وزير آموزش وپرورش ومدير عامل كانون افتتاح خواهد شد.

مراسم پاياني جشنواره فرهنگي،هنري .ادبي فانوس نيز با موضوع بصيرت افزايي نوجوانان و جوانان هم‌زمان با همين سفر در مشهد برگزار مي‌شود.

بر اساس اين گزارش غرفه‌ي كانون در اين نمايشگاه طي روزهاي برگزاري، مورد بازديد برخي از مسوولان كشوري قرار گرفت.

در اين زمينه رامين مهمان‌پرست سخنگوي وزارت خارجه ضمن بازديد از غرفه كانون برنقش تاثير گذار كانون در تعليم و تربيت اسلامي تاكيد و  ابراز اميدواري كرد تا كانون در بيشتر هفته هاي فرهنگي ايران دركشورهاي مختلف شركت كند چرا كه مي‌تواند درانتقال فرهنگ اسلامي به علاقه‌مندان به ويژه كودكان و نوجوانان تاثير گذار باشد.

وي درپايان بازديد خود ابراز اميدواري كرد كه زمينه هاي حضور محصولات كانون درخارج از كشور نيز مهيا شود.

چاپ رمان‌هاي كودكان ونوجوانان از فعاليت هاي ارزنده كانون است

معاون تربيت بدني و تندرستي آموزش وپرورش دربازديدي كه از غرفه كانون داشت ضمن گفت‌وگو با مهدي حشمتيان مسوول غرفه، از انتشار رمان‌هاي چاپ شده براي نوجوانان توسط كانون قدرداني كرد

كيومرث هاشمي در عين حال خواستار حضور بيشتر كانون درنمايشگاه‌هايي شد كه توسط وزارت آموزش وپرورش برپا مي‌شود و گفت با توجه به تاثيرگذار بودن فعاليت‌هاي كانون، اين نمايشگاه‌ها مي‌تواند شرايط مناسبي را  براي آشنايي خانواده ها با كانون فراهم كند.

بر همين اساس مدير كل ارزيابي عملكرد وزارت آموزش و پرورش نيز در حاشيه اين نمايشگاه بر نقش كانون براي پيشبرد سند تحول بنيادين آموزش و پرورش تاكيد كرد و گفت: دراين حركت علمي مقام معظم رهبري اعلام كردند كه تمام دستگاه‌هاي فرهنگي به ويژه رسانه ملي مي‌بايست با اين وزارت‌خانه  هماهنگ شوند.اگر يك هماهنگي كامل بين دستگاه‌هاي فرهنگي صورت گيرد برنامه‌هاي فرهنگي اثرات خود را به جامعه نشان خواهند داد.

 “قاسم مستقيم” افزود: نقش كانون شناسايي استعدادها و توانمندي‌هاي كودكان و نوجوانان است وقتي قابليت‌ها و توانمندي‌ها شناسايي شود و در جهت شكوفايي آن، اقدام‌هاي موثري صورت گيرد كودكان و نوجوانان در مسير درست حركت خواهند كرد و اين همان مسووليت سنگيني است كه برعهده‌ي كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان است.

یک نظر بگذارید